Szanowni Czytelnicy,

w tym wyjątkowym, świątecznym wydaniu HR First Magazine udało się nam zaprosić do współpracy 11 doświadczonych HRowców z różnych branż, obszarów zarządzania zasobami ludzkimi lub wspierających inne jednostki organizacyjne (jak w przypadku Ań z ING Banku Śląskiego :-)) .

Jestem naprawdę wzruszona i bardzo wdzięczna moim Koleżankom i Koledze :-), że w gorączce przedświątecznej oraz natłoku obowiązków związanych z domykaniem roku 2016 znaleźli czas na wzięcie udziału w tak spontanicznej inicjatywie. Celem tej małej świąteczno-noworocznej kampanii jest dzielenie się nadziejami, kierunkami działania i marzeniami, a także wzajemne motywowanie się i inspirowanie do dalszej pracy. Chcielibyśmy, aby nasze polskie, kreatywne (proszę spojrzeć na życzenia!), profesjonalne środowisko HRowe wspierało się i dzieliło doświadczeniami wyznaczając tym samym ciekawe trendy oraz tworząc nowatorskie, efektywnie funkcjonujące w naszej rzeczywistości rozwiązania z zakresu „human performance”!

Przy tej okazji chciałam w imieniu swoim i całego zespołu redakcyjnego życzyć wszystkim Czytelnikom cudownych Świąt, które pomogą wyciszyć zapracowane umysły i „naładować życiowe baterie”, a także wielu spokojnych chwil do refleksji i tworzenia wyjątkowych rozwiązań HRowych w Nowym Roku.

Marta Gochnio
Dyrektor ds. Programowych
Future Centre Training Corporation


Okres Świąt i Nowego Roku to czas podsumowań, życzeń i postanowień na nadchodzący rok.
Przy okazji zaproszenia do życzeń na łamach tego wydania, również mnie skłoniło to do przemyśleń na gruncie HR-owym. Dzięki Marta 😉

Co do podsumowań to pozwolę zostawić tą część każdemu z Was, w końcu nie znamy się tak dobrze, a ja nie chcę wyjść na samochwałę, choć ten rok był oczywiście wyśmienity.

A więc życzę Wam:

  • spotkań z wieloma interesującymi osobami, które nie tylko chcą sprzedać swoją usługę, lecz przede wszystkim nas zainspirować
  • rozsądnych budżetów, bo przecież wszyscy wiemy , że pieniądze tylko demotywują 🙂
  • przychylnych Zarządów, które powierzają funkcji HR strategiczne działania
  • aby magicznie zniknęła z naszych skrzynek zatrważająca ilość nieistotnych maili oraz abyśmy mogli skupić się na sprawach na prawdę ważnych
  • aby managerowie przestali nas nazywać kadrami (choć zapewniam, tą funkcję bardzo doceniam)

Życzę nam wszystkim, abyśmy spotkania w sieci, w społecznościach coraz częściej zamieniali na spotkania w realu – niech to będzie taki old-school! No i wyszło mi z tego pierwsze postanowienie Nowo Roczne 🙂

Agnieszka Krawczyk
Robert Bosch Sp. z o.o.
Dyrektor HR


Wszystkim HRowcom,
życzę w nadchodzącym 2017 roku odwagi i wiary.
Odwagi w byciu równorzędnym partnerem dla biznesu,
Odwagi w podejmowaniu decyzji wspierających funkcjonowanie organizacji w sposób efektywny i etyczny,
Oraz odwagi w budowaniu swojej pozycji w organizacji.
Życzę również wiary w siebie, swój zespół i wspólne HRowe kompetencje.

Łukasz Sowiński
Dyrektor HR
Capital Service S.A
Członek HRinfluencers High Potentials


HRowcom życzę, aby pod choinką znaleźli paczkę dobrych pomysłów jak zachęcać kandydatów do pracy w ich firmie oraz jak budować środowisko i kulturę organizacyjną, które zatrzymają ich na dłużej. Employer branding bowiem, to nie tylko to w co chcemy wierzyć jako HRowcy, ale to, co naprawdę sądzą pracownicy. W Nowym Roku życzę zatem ogłoszeń o pracę z wiarygodną i angażującą sekcją „oferujemy”, inspirującą sekcją „zadania” i realistycznymi kompetencjami w sekcji „oczekiwania”. I tym samym wielu ciekawych kandydatów w systemie rekrutacyjnym!

Ewa Sokolik
Kierownik Zespołu Rekrutacji
TNT Express Worldwide


Wszystkim Państwu, moim Koleżankom i Kolegom dyrektorom i ekspertom HR,
życzę wspaniałego i szczęśliwego Nowego 2017 Roku. Niech przyniesie realizację wszystkich planów i zamierzeń w życiu prywatnym i zawodowym. Rok 2017 będzie bez wątpienia kolejnym, który upłynie pod znakiem wielu zmian na świecie, w gospodarce i technologiach, co przełoży się na oczekiwania wobec pracowników HR, dotyczące szybkiego dostosowywania się i zaspokajania zmieniających się także potrzeb biznesowych i kadrowych w firmach. Dlatego życzę wszystkim optymizmu i wytrwałości w podążaniu za trendami i umiejętnego dostosowywania do nich strategii HR oraz skuteczności we wdrażaniu zmian wspierających biznes, a tym samym stałego wzmacniania roli HR w firmach.

Bożena Oliferuk
Dyrektor ds. HR
Arcus S.A.


Drogie Koleżanki i Koledzy,
na zbliżający się Świąteczny czas życzę Wam radosnego i rodzinnego przebywania w pięknej strefie komfortu, abyście nabrali sił i odrobiny dystansu do noworocznych wyzwań. W 2017 Roku życzę Wam przede wszystkim mądrości w decyzjach, motywacji do dalszych osiągnięć, samych pozytywnych relacji – tych prywatnych i tych biznesowych oraz realizacji wielu innowacyjnych Projektów. Niech Wam się budżety domykają, harmonogramy spinają, a wspaniałe wizje spełniają 🙂 Dobrego HRowego Roku!

Dr Marta Czerwiec
HRBP i Corporate Coach
Agencja Rynku Rolnego


Święta to czas magiczny.
Życzę Wam zatem drodzy HR-owcy,
by asapy zniknęły z Waszych harmonogramów
jak czekoladki z kalendarza adwentowego.
By CV jak z bajki pokryły Wasze biurka
niczym zimowy, śnieżny puch.
By oceny pracowników
lśniły jak pierwsza gwiazdka
zwiastując dobro i nadzieję.

By ankiety satysfakcji
były udekorowane pięknymi opisami
jak choinka bombkami,
a prezesi i zarządy niczym zastępy Mikołajów
rozdawali budżety HR-owe
jak prezenty – hojnie i z uśmiechem.
I jeszcze, żeby na Waszych HR-owych stołach
znalazł się talerzyk dla nieoczekiwanego gościa
w postaci fantastycznego i dobrze zorganizowanego asystenta 🙂
Tego Wam życzy

Izabela Mazurek-Turska
HR & Employer Branding Manager
Mobica Limited Sp. z o.o.


 

Na początek życzę Państwu cudownej atmosfery świątecznej w gronie bliskich, czasu na refleksję i naładowanie akumulatorów. Będą potrzebne, ponieważ już wiemy, że 2017 rok przyniesie wszystkim HRowcom wiele wyzwań! Życzę zatem głowy pełnej pomysłów na to jak: radzić sobie z rynkiem kandydata, korzystać z podejścia „big data” w HR, wdrażać narzędzia zgodne z trendem digitalizacji i potrzebami Millenialsów oraz Pokolenia Z, a przy tym realnie wpływać na wynik firmy. Jak to się uda, to życzenie docenienia przez klientów oraz satysfakcji samo się spełni… Wszystkiego dobrego!

Aneta Trojanowska
Menedżer Zespołu Rekrutacji i Rozwoju
Alior Bank S.A.


I znów nie wiedzieć kiedy Rok się kończy. Ledwo co zamknęliśmy w lutym Rozmowy Roczne, a tu już grudzień i trzeba otwierać kolejne. Badania satysfakcji, rekrutacja, spotkanie coachingowe… gonitwa końca roku, jak to w HR-rze. A tu czas wyhamować, rozejrzeć się dokoła, podsumować rok pracy, rok życia, zobaczyć co nam teraz w duszach gra. Życzę Wam, aby ten czas był absolutnie magiczny, a podsumowania dokonane z wyrozumiałością do siebie napawały Was dumą. Kolejny Nowy Rok na pewno będzie jeszcze lepszy. Projekty jeszcze bardziej dopracowane, rekrutacje jeszcze bardziej trafione, nasi Klienci jeszcze bardziej zadowoleni. Życzę Wam dobrego Roku pełnego wyzwań i rozwoju oraz spełnienia w Waszych rolach zawodowych i prywatnych. Wesołych Świąt!

Anna Świątkowska
Menedżer Zespołu Konsultantów Personalnych
ING Bank Śląski S.A.


Życzę wszystkim Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym Roku.
Wszystkiego, co uważacie za dobre, wszystkiego, co chcielibyście, aby się spełniło, wszystkiego, czego Wam brakuje, wszystkiego, co sprawi Wam przyjemność oraz da poczucie szczęścia.

Anna Skottak
Starszy Konsultant Personalny
ING Bank Śląski S.A.


 

Otwartości i wytrwałości w mierzeniu się z wyzwaniami stojącymi przed HR w 2017, sukcesów w pozyskaniu talentów, niekończącej się listy pomysłów na skuteczne motywowanie pracowników, znalezienia sekretnych składników na angażowanie przedstawicieli różnych pokoleń, niezachwianych wartości, które będą naszą ostoją i drogowskazem oraz dużych budżetów nie tylko szkoleniowych 😉

Monika Zalewska-Cebula
HR Manager
Reynaers Polska Sp. z o.o.


„Human resources are like natural resources; they’re often buried deep. You have to go looking for them, they’re not just lying around on the surface. You have to create the circumstances where they show themselves” ― Ken Robinson

Drogie HR-owe Koleżanki, drodzy Koledzy,
w tym nowym, 2017 roku, życzę zarówno Wam, jaki i sobie, byśmy jak najczęściej potrafili tworzyć okoliczności, o których mówi Ken. I abyśmy dbając o naszych pracowników i inspirując ich do rozwoju, potrafili sami z tej inspiracji korzystać i nie zapominali zadbać również o siebie.

Julia Kamińska
Główny Specjalista ds. Rozwoju Pracowników
Orange Polska S.A.